Hamamyolu'nu fareler bastı... Odunpazarı fareli köye döndü!

Hamamyolu'nda yine fareler cirit atmaya başladı, Hamamyolu ve çevresindeki fare artışı endişe veriyor... Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un yıllardır bu konudaki ilgisizliği tepki topluyor.

HAYAT 21.03.2024, 12:15 21.03.2024, 12:22
Hamamyolu'nu fareler bastı... Odunpazarı fareli köye döndü!

Eskişehir kent merkezindeki fare sorunu da gidere büyüyor. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un Hamamyolu'nda çok sayıda ağacı kesip, beton döktüğü projede, yere kaplanan plastik malzemelerin altında farelerin çoğalmaya başladığı daha önce de gündeme gelmiş ve vatandaşların tepkilerine neden olmuştu. 

Hamamyolu ve Porsuk çevresinde vatandaşlar giderek daha fazla fare ile karşılaşmaya başladıklarını belirterek Odunpazarı Belediyesi'nin soruna karşı ilgisizliğinden yakınıyor. 

Hamamyolu Caddesi'nde sayıları artan fareleri cep telefonları ile kaydeden vatandaşlar, çocuk oyun alanları yanında gördükleri farelerden korktuklarını, farelerin insan sağlığı için de tehlike oluşturdunu ifade ediyor. 

Sosyal medyada çok defa paylaşılan görüntüler vatandaşların tepkisine neden oldu. 

Odunpazarı'nda çöp toplama sorunu giderek büyürken, kent merkezindeki fare sayısındaki artışında bununla ilgili olabileceği, kent merkezinde görülen fareler konusunda harekete geçilmesi gerektiği yoksa önünün alınamayabileceği belirtiliyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@