Tepebaşı Belediyesi: Cazibe merkezi yapacağız

O parkın Tepebaşı Belediyesi'ne devri gerçekleşti... Belediyeden açıklama: Cazibe merkezi yapacağız

HAYAT 31.12.2020, 14:25
Tepebaşı Belediyesi: Cazibe merkezi yapacağız

Eskişehir'de Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, kentin simgelerinden biri olan Havacılık Parkı’nda gerçekleştirilecek çalışmalar ile parkın önemli bir cazibe noktası olacağını kaydetti.

Tepebaşı Belediyesi'ne devri gerçekleşti 

Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir’in önemli simgelerinden biri olan Havacılık Parkı’nda gerçekleştireceği çalışmalar ile parkın daha aktif bir hale gelmesini sağlayacak. Aralık 2020’de Tepebaşı Belediyesi’ne devri gerçekleşen alanın daha etkin biçimde kullanılması, kent halkının yanı sıra Eskişehir’e dışardan gelen vatandaşların da parkı ziyaret edebilmeleri adına önemli çalışmalar gerçekleştirilecek.

Amaç cazibe merkezine dönüştürmek 

Havacılık Parkı’nın varlığını gelecekte de sürdürmesinin, genç nesillere havacılığı sevdirilebilmek adına önemli katkılar sunacağını belirten belediye yetkilileri, alanın Tepebaşı’na yakışır şekilde düzenleneceğini kaydetti. Parkın Eskişehir’in havacılık sektöründeki geçmişini ve yerini vurgulayıcı özellikleri korunurken, şehrin cazibe merkezlerinden biri olmasını sağlayacak çalışmalar gerçekleştirileceği ifade edildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@