Tepebaşı'nın sosyalleşme merkezi 21 yıldır hizmette

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin en sevilen hizmetlerinden biri olan Belde Evleri, 21 yıldır dayanışmanın, paylaşmanın ve sosyalleşmenin de merkezi olmaya devam ediyor.

HAYAT 11.11.2022, 17:22 11.11.2022, 17:32
Tepebaşı'nın sosyalleşme merkezi 21 yıldır hizmette

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin en sevilen hizmetlerinden biri olan Belde Evleri, 21 yıldır dayanışmanın, paylaşmanın ve sosyalleşmenin de merkezi olmaya devam ediyor.

Kursiyer kadınlar Belde Evleri’nin birer terapi merkezi gibi olduğunu söylerken, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da “Türkiye’ye örnek olan Belde Evleri’nin 21’inci yaşını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Tepebaşı bölgesinde yaşayan vatandaşların daha iyi hizmet alabilmesi, talep ve şikayetlerin yerine getirilebilmesi adına belirli noktalarda oluşturulan Belde Evleri’nde açılan kurslar, gerçekleştirilen sosyal yardımlar ve kültürel faaliyetler ile büyük beğeni topluyor.

Sayıları 24’e ulaşan Belde Evleri’nde; genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk binlerce vatandaş; eğitim, hobi, spor, müzik gibi kurslarından ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Belde Evleri’nde bugüne kadar yetişkinler ve çocuklar için çok sayıda branşta kurs düzenlenirken bu kurslara on binlerce Eskişehirli katılım gösterdi. Her yaştan insanı bir araya getiren, paylaşma ve yardımlaşma mutluluğunun yaşandığı Belde Evleri’ne 21 yıldır en çok Eskişehirli kadınlar sahip çıkıyor.

"Merkeze değil, herkese hizmet"

Belde Evleri’nin 21’inci yılını kutlayan Başkan Ataç da yaptığı değerlendirmede, “Belde Evlerimizin ilkini 2001 yılında Fevzi Çakmak'ta açmıştık. Bugün bu rakam 24’e ulaştı. Birçok kırsal mahallemizde de açtık, çok sevildi. Biz belediyeciliğe ‘Merkeze değil, herkese hizmet’ ilkesi ile bakıyoruz. Bir aile sıcaklığının yaşandığı Belde Evleri, kadınlarımızın kendi evidir. Bu projeyi, gününü evde geçiren Eskişehirli kadınların evlerinden çıkarak sosyalleşmesi ve kendisini geliştirmesi gerektiği fikrinden hareketle hayata geçirdik. Belde Evleri, her mahalleden insanımızın talep ettiği bir hizmet haline geldi. Biz de zamanla sayılarını daha da artırmayı ve daha çok vatandaşımıza Belde Evi sıcaklığını ulaştırmayı hedefledik. Belde Evleri’nden çocuklar, yetişkinler herkes faydalanıyor ancak en çok kadınlarımız sahiplendi. Buraya gelen kadınlarımız hem sosyalleşiyor hem spor yaparak sağlıklı şekilde vakit geçiriyor hem de kurslara katılarak kendilerini geliştirme imkanı buluyor. Bu güzel proje birçok belediyeye de örnek oldu, farklı isimlerle başka şehirlerde benzerleri hayat buluyor. Örnek olması da vatandaşlarımızın memnuniyeti ile birlikte bizleri gururlandırıyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@