Kadir İnanır tedavi altında... İşte son durumu

Ünlü oyuncu Kadir İnanır hastaneye kaldırıldı... İşte durumu ile ilgili son açıklamalar...

SAĞLIK 21.11.2021, 09:17 21.11.2021, 15:11
Kadir İnanır tedavi altında... İşte son durumu

Muğla’da yürüyüş yaparken aniden rahatsızlanan Yeşilçam’ın usta oyuncusu Kadir İnanır, sevk edildiği Denizli’de tedavi altına alındı. Ünlü aktörün, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Muğla’nın Dalaman ilçesinde yaşayan Kadir İnanır, Ortaca ilçesine gezmeye gitti.

Burada yürüyüşe çıkan İnanır, bir anda rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan İnanır’ın, beyin damarında pıhtı atması sonucu rahatsızlandığı ortaya çıktı. Kontrolleri yapılan İnanır, Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Denizli’de nöroloji servisinde tedavi altına alınan Kadir İnanır'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Kadir İnanır’ın durumu hakkında sosyal medyadan açıklama yayımladı. İnanır’ın sağlık durumunun iyi olduğuna dair yapılan açıklamada, "Çok değerli sanatçımız Kadir İnanır’ı Üniversitemiz Hastanesinde misafir ediyoruz. Kendisinin durumu iyi olup, tetkikleri devam etmektedir. Türk sinemasının değerli ismini hekimlerimizin gözetimi altında bir müddet daha misafir edeceğiz. Kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadelerine yer verildi.

"Beyin damarında pıhtı attı" iddiası 

Muğla’nın Ortaca ilçesinde rahatsızlanan Kadir İnanır hastaneye kaldırılmıştı. Sağlık ekipleri tarafından Denizli’deki Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilen İnanır’ın beyin damarında pıhtı atması sonucu rahatsızlandığı iddiası da gündeme gelmişti... 

Meltem Cumbul'dan açıklama 

Hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenilen İnanır’ın tedavisi devam ederken, sanatçı arkadaşı Meltem Cumbul sosyal medya hesabından sanatçının sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Cumbul açıklamasında, “Kadir İnanır’ın herhangi bir hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Durumu stabil olmakla birlikte yalnızca tedbir amaçlı doktorlar tarafından müşahede altında tutulmaktadır. Yanıltıcı bilgilere itibar edilmemesi kendisinin ve ailesinin ricasıdır” ifadelerine yer verdi.

Yeğeni konuştu: Beyninde pıhtı atması yok, gözünde pıhtı oluşmuş

Kadir İnanır son dakika... Öte yandan Habetürk'e Kadir İnanır'ın son hali ile ilgili Kadir İnanır'ın yeğeni Levent İnanır'a Kadir İnanır'ın hayati tehlikesi bulunmadığı gibi felç riski taşımadığını da söyleyerek, "Daha önce beyninde pıhtı atması gibi bir durumun olduğu sanıldı ama öyle değil. Pıhtı ameliyat olan gözünde oluşmuş. Dayı, sarı nokta nedeniyle yeni bir operasyon yaptırmıştı. Oradan bir pıhtı atması oldu, ama kan sulandırıcıyla sorun halloldu" dedi.

2018'de pıhtı nedeniyle ameliyat olmuş, hayati tehlikeyi atlatmıştı 

Ünlü aktör Kadir İnanır pıhtı atması nedeniyle 2018 yılında yoğun bakıma alınmıştı. Pıhtının beyin damarı tıkanıklığına sebep olduğunun anlaşılmasının ardından ameliyata alınan Kadir İnanır tedavisinin ardından hayati tehlikeyi atlattı. Şubat 2012'de de bel fıtığı ameliyatı olan İnanır, ardından akciğerlerinde görülen bir tümör nedeniyle bir operasyon daha geçirmişti.

Kadir İnanır son dakika! Kadir İnanır'ın doktorundan ilk açıklama geldi... Detaylar için tıklayın... 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@