Ahmet Ataç'tan 23 Nisan mesajı: "Kentimizdeki tüm çocuklarımıza..."

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, yayınladığı mesaj ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarken, “Kentimizde yaşayan tüm çocuklarımıza hak ettikleri sevgiyi ve değeri, ihtiyaçları doğrultusunda sunmaya çalışıyoruz” dedi.

SİYASET 22.04.2024, 16:54
Ahmet Ataç'tan 23 Nisan mesajı: "Kentimizdeki tüm çocuklarımıza..."

Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

23 Nisan 1920 tarihinin Türk milleti için önemine değinen Başkan Ataç, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 104. yılını coşkuyla kutluyoruz. 23 Nisan 1920’de açılan TBMM, milli mücadelemizin zaferle sonuçlanmasının ardından Cumhuriyetimizin ilan edilmesinin en önemli adımlarından biridir. Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu, ‘Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir’ sözleri ile tüm dünyaya ilan etmiştir. Atamız bu önemli günü tüm dünya çocuklarına da bayram olarak armağan etmiştir. Atatürk’ün çocuklara karşı beslediği sevgisi ve onları geleceğin en önemli değeri olarak görmesi, bizlere de önemli mesajlar vermiştir ve çalışma ilkelerimizi belirlemiştir. Kentimizde yaşayan tüm çocuklarımıza hak ettikleri sevgiyi ve değeri, ihtiyaçları doğrultusunda sunmaya çalışıyoruz. Eskişehirli çocuklarımızın gelişimine destek olarak ülkemizin de geleceğine en önemli yatırımı yaptığımıza inanıyoruz. Her bir yavrumuzun çağın teknolojik gelişmelerinden yararlanabilen, okuyan, araştıran, sorgulayan, dünya vizyonunu yakalayan fikirler üretebilen, sağlıklı birer birey olabilmeleri için çaba sarf etmeye devam edeceğiz. Zira çocuklarımız geleceğin bilim insanları, yöneticileri, sanatçıları, sporcuları ve siyasetçileri olacaklar. Atatürk ilkelerinin ışığında, millet egemenliğine sahip çıkıp, Cumhuriyetimizi daha ilerilere taşımak da bugünün çocukları, yarının büyüklerine düşüyor. Bu duygu ve düşünceler ile tüm çocuklarımızı gözlerinden öpüyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygı ile anıyorum. Ayrıca TBMM’nin açılışının 104. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarken, esenlikler diliyorum.”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@