Eskişehir'de hep birlikte izlediler... O opera buluşturdu

11. Eskişehir Opera Bale Günleri kapsamında Eskişehir'de sahnelenen "Arşın Mal Alan" operetini Eskişehirlilerle birlikte izlediler... İşte katılan o isimler...

SANAT 05.05.2024, 12:33 05.05.2024, 15:28
Eskişehir'de hep birlikte izlediler... O opera buluşturdu

11. Eskişehir Opera Bale Günleri kapsamında Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde sahnelenen "Arşın Mal Alan" adlı opereti büyük ilgi gördü. 

Kimler katıldı?

Opereti izlemeye Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan, CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz'ın yanı sıra, CHP'nin eski genel başkanlarından Murat Karayalçın ve Hikmet Çetin, CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın ve Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Tan Sağtürk de katıldı. 

Doğunun ilk opera bestecisi ünvanı verilen ünlü Azerbaycanlı Besteci Üzeyir Hacıbeyov’un 1913 yılında bestelediği, görücü usulü evliliği hicvettiği romantik opereti “Arşın Mal Alan” sahnelenişinin 111. yılında, Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından Eskişehirli sanatseverler için sahnelendi ve büyük beğeni topladı. 

Eskişehir Valiliği de paylaştı

Eskişehir Valiliği'nden yapılan paylaşımda da, "Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy Hanımefendi 11. Eskişehir Opera Bale günleri kapsamında Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde sahnelenen "Arşın Mal Alan" adlı opereti Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Tan Sağtürk, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve diğer konuklarla birlikte izledi. Doğunun ilk opera bestecisi ünvanı verilen ünlü Azerbaycanlı Besteci Üzeyir Hacıbeyov’un 1913 yılında bestelediği, görücü usulü evliliği hicvettiği romantik opereti “Arşın Mal Alan” sahnelenişinin 111. yılında, Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından bu yıl Eskişehirli sanatseverler için sahnelendi" ifadelerine yer verildi. 

Ayşe Ünlüce paylaşımında "Eskişehir kurulmasını hak ediyor" çağrısı yaptı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, operas gösterimi ile ilgili paylaşımında "Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü işbirliği ile düzenlediğimiz 11. Eskişehir Opera ve Bale Günleri, Ankara’dan Arşın Mal Alan opereti ile muhteşem bir açılış yaptı. İlk gösterimde bizleri yalnız bırakmayan Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Sayın Tan Sağtürk’e, CHP Grup Başkan Vekilimiz Gökhan Günaydın’a, değerli protokole ve salonu dolduran tüm sanatsever Eskişehirlilere teşekkür ediyorum. Eskişehirlilerin kültür ve sanata duyduğu yakın ilgi, bu şehirde Türkiye’nin 7. Devlet Opera ve Bale’sinin kurulmasını hak ediyor. Bu konuda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü iş birliğine hazır olduğumuzun bilinmesini isterim" dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@