Ayşe Ünlüce CHP'nin toplantısında konuştu: Evet, ben de yeni partiliyim ama...

CHP İl Başkanlığı’nın yerel seçimden sonra düzenlediği ilk Pazar Toplantısı’nda Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce de konuştu, çeşitli mesajlar verdi...

SİYASET 05.05.2024, 15:55 05.05.2024, 16:05
Ayşe Ünlüce CHP'nin toplantısında konuştu: Evet, ben de yeni partiliyim ama...

CHP İl Başkanlığı’nın yerel seçimden sonra düzenlediği ilk Pazar Toplantısı Hasan Polatkan Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. 

Toplantıya Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe ÜnlüceCHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan, CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, İl Başkanı Talat Yalaz, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, CHP ilçe başkanları, yönetimleri ve partililer katıldı.

"Evet, ben de yeni partiliyim ama..."

 Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, toplantıda yaptığı konuşmada, “Bugün seçimlerin ardından ilk toplantımızda bir araya geldik. Biraz seçimleri konuşacağız. Biraz teşekkür edeceğiz birbirimize. Biraz eksiklerimizi konuşacağız. Önümüzdeki dönemle ilgili yol haritasını çizeceğiz. Seçim döneminde yaklaşık üç aylık süreçte bizi hiç yalnız bırakmayan, gittiğimiz her sokakta, her pazarda, her kahvede, her mahallede kırsaldaki köylerimizde hep yanımızda olan partilerimize çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Evet ben de yeni partiliyim. Hayatım devlet memuriyetiyle geçti. Ama buradan da adını anmak istiyorum. Sevgili eşim Aydın Ünlüce sayesinde sizler de beni bir aile gibi gördünüz. İlk günden itibaren bağrınıza bastınız. Tekrar teşekkür ediyorum. Sevgili dostlar seçimde şunu fark ettim. Ben zaten uzun yıllardır aranızdaydım. Şunu gördüm ve bununla da gurur duydum. Eskiden belki yaşanmış kırgınlıklar, küskünlükler vardı. Ama bu dönemde herkes bunları unuttu. Kol kola girdi. Omuz omuza Eskişehir'de çok güzel bir mücadele verildi. Özellikle il başkanımızın o biraz önce bahsettiğimiz değişim rüzgarıyla o gençliği, ataklığı, yine genel merkezimizde yaşanan o değişim rüzgarı hepimize sirayet etti. Ve gerçekten Cumhuriyet Halk Partisi hep eleştirildiği üzere bu sefer değişime karşı durmadı ve bu güzel değişimle beraber güzel bir dönüşüm de yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde hepimizin çok çalışacağına inanıyorum. Hani biz seçimlerde demiştik ya; kazanacağız, kazanacağız, kazanacağız diye. Şimdi de diyoruz ki; çalışacağız, çalışacağız, çok çalışacağız. Genel merkezimiz, ‘İşimiz Gücümüz Türkiye' dedi ve biz de burada ‘İşimiz Gücümüz Eskişehir’ dedik. Bütün ilçelerimizde bunu söyledik. Büyükşehir’de, Odunpazarı’nda, Tepebaşı’nda bunu söyledik. Ama en önemli vurgulardan bir tanesi Türkiye ittifakını kurmaktı. Biz bu seçime, geçen Mayıs ayında yaşadığımız seçimin tam karşıtı olarak tek girdik ve bir ittifak yoktu. Ama Eskişehir’in her ilçesinde, her ilçe belediye başkan adayımız bu ittifakı başarıyla kurdu. Büyükşehir’de kuruldu ve Türkiye'de kuruldu. Artık bundan sonraki görevimiz kurduğumuz bu Türkiye İttifakının, hizmet ittifakının etrafında herkesi birleştirmek diyorum. Biz belediyeler olarak bunun için çok çalışacağız. Örgütümüzle beraber önümüzdeki dönem iktidara hazırlanacağız. O sloganı söyleyerek konuşmamı bitirmek istiyorum. Çok çalışacağız, çok çalışacağız, çok çalışacağız” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın da konuşmasında  “ Biz Cumhuriyet Halk Partililer hep beraber ileriye doğru yürümeye devam edeceğiz. Elbette sadece partimizi konsolide etmekle kalmayacağız. Beraberinde bize oy veren kitlenin de daha da artmasını sağlayacağız.” diye konuştu. 

CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz: Asıl işimiz şimdi başlıyor... (Detaylar için bu linke tıklayın)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@