Hamid Yüzügüllü: Bizde karalama siyaseti yok, hizmet var

Cumhur İttifakı AK Parti Tepebaşı Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Alpagutlular Derneği'ni ziyaretinde çok sayıda vatandaşla bir araya geldi, açıklamalarda bulundu.

SİYASET 07.02.2024, 16:12 07.02.2024, 16:22
Hamid Yüzügüllü: Bizde karalama siyaseti yok, hizmet var

Cumhur İttifakı AK Parti Tepebaşı Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Alpagutlular Derneği'ni ziyaret etti, çok sayıda vatandaşla bir araya gelerek taleplerini, isteklerini dinledi, açıklamalarda bulundu. 

Ziyarette AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Emre Aydın, Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Birsen, Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca ve MHP İlçe Başkan Yardımcısı Soner Güncan, Alpagutlular Derneği Başkanı Ahmet Adalı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte vatandaşlar yer aldı. 

"Sivrihisar'a severek ve heyecanla hizmet verdim, şimdi de Tepebaşı'na ve sizlere hizmet edeceğim"

Cumhur İttifakı Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hamid Yüzügüllü yaptığı konuşmada, "Biz yola çıktık. 2024 yılında büyüklerimiz bize Tepebaşı’na hizmet etmek için, sizlere hizmet etmek için görev verdiler. 2014-2024 arası Sivrihisar Belediye Başkanlığı yaptım. Sivrihisar’a severek ve heyecanla hizmet verdim. Hizmet etmekle gurur ve onu duydum. Bu dönemde Tepebaşı’nı kazanarak sizlere hizmet getireceğiz" dedi.

"Karalama siyaseti yapmayacağız, hizmet yapacağız... Biz daha iyisini yapmak için göreve talibiz"

Yüzügüllü, "Biz odur, budur, şunu yaptılar, bunu yaptılar diyerek karalama siyaset yapmayacağız. Biz hizmet yapacağız. Ben hizmet odaklı bir başkanım. Bizden önce başkan olan ağbilerimiz kendilerince hizmet etmişler, saygı duyuyoruz, ancak biz daha da iyisini yapmak için göreve talibiz. Sivrihisar’ı nasıl bir yerden alıp bir yere taşıdıysak, nasıl ki dünyaya tanıttıysak o hizmetleri şimdi Tepebaşı için yapacağız" diye konuştu.

"Belediyecilik sadece merkezde yapılmaz, ilçenin tamamında yapılmalıdır"

Yüzügüllü, "Belediyecilik sadece belli bir kısımda yapılmaz. Merkeze belediyecilik yapılmaz, belediyecilik hizmeti ilçe sınırlarının tamamına yapılması gerekir. Bugün merkezde ne varsa Tepebaşı’nın her bölgesinde olması gerekiyor. Belediyenin tek görevi vatandaşa hizmet etmektir. Belediyeler ticarethane değildir. Çöp toplamayla belediyecilik olmaz. 10 gündür geziyoruz. Maalesef kenar mahallelerimizin yolları yok, parkları yok, durağı yok. Böyle belediyecilik olmaz. Demişler ki burası Avrupa kenti. Kimse kusura bakmasın hiç de Avrupa kenti değiliz. Merkezde yaptıklarınla Avrupa kenti olunmaz. Merkezde oturan insanda kenar mahallelerde oturanlar insan değil mi? Şimdi aday olanlar yapacağız edeceğiz diyorlar. 20 yıldır zaten siz vardınız sizden başka kimse yoktu? Siz hizmet ediyordunuz, neden şimdiye kadar yapmadınız da şimdi yapacağız edeceğiz diyorsunuz. Ben 20 yıl yapmadım bu saatten sonra yapacağız diyorlar" dedi. 

"Benim belediyecilik anlayışımda kapım kimseye kapanmaz ve her zaman açıktır"

Yüzügüllü ayrıca, "İnsanlardan vergi almasını biliyorsun. Merkezden de alıyorsun kenar mahallelerden de alıyorsun. Merkeze yatırım yapıyorsun da neden kenar mahallere yatırım yapmıyorsunuz. Eğer ki başkansan sana herkes ulaşmalı. Benim belediyecilik anlayışımda benim kapım kimseye kapanmaz ve her zaman açıktır. Ben vatandaşla iç içe olan başkanım. Porsuk’ta gondol gezdirmeyle Avrupa kenti olunmaz. Seçim biter hizmet başlar. 31 Mart’ta seçimi kazanıp biz belediyeyi sizlerle yöneteceğiz. Sizler rahat ederseniz bende mutlu olurum. Siz hizmet istiyorsanız biz hizmete talibiz” dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@