Kadir Bozkurt: Bu iftiraları atana dava açıyorum

İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, eski bir belediye çalışanının ortaya attığı ve bugün ANKA Haber Ajansı'nın servis ettiği iftiralarla ilgili hukuki süreç başlattığını belirterek, "Bu iftiraları atana dava açıyorum" dedi.

SİYASET 22.06.2022, 21:26 23.06.2022, 17:48
Kadir Bozkurt: Bu iftiraları atana dava açıyorum

İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ile ilgili bugün ANKA Haber Ajansı'nın servis ettiği ve bazı internet sitelerinde yer alan haberde, Kadir Bozkurt'un bir dönem makam şoförlüğünü yapan Hasan Güçbilmez'in, Kadir Bozkurt hakkında ‘görevini kötüye kullandığı’ iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu belirtildi. 

Haberde, Güçbilmez'in Kadir Bozkurt’un, belediyenin aracına alınan lastikleri kendi özel aracına taktırdığı, belediye için alınan çiçekleri kendi bahçesine diktiği, belediyeye alınan tuvalet kağıtlarını evine götürdüğü gibi iddialarda bulunduğu belirtildi. 


"Valilik 'FETÖ ile ilişkili işten çıkarın' diye yazı gönderdi, biz de işten çıkardık"

Söz konusu haber ve iddialarla ilgili görüştüğümüz İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, "Bu kişi hakkında yıllar önce FETÖ terör örgütü ile ilişkili olduğuna ve işten çıkarılmasına dair Valilik'ten bize yazı geldi. Biz de Valilik yazısı üzerine kendisini işten çıkardık. Daha sonra 3 sene Ağır Ceza'da yargılandı. Mahkemesi bitmiş, bizden yeniden işe alınmasını istedi. İşe alınmayınca da bir sürü uydurma iftiralar ortaya atmaya başladı. CİMER'e de yazmış, CİMER de araştırma yaptı. Valiliğe gitmiş, Valilik de soruşturma açtı, bu iftiralarını araştırdı. İşten çıkarıldığını için iftira atıyor" dedi. 

"İşten çıkarıldığı için iftira atıyor, tüm iftiraları boşa çıktı ama durmadı, bu iftiraları atana dava açıyorum"

Kadir Bozkurt, "Ortaya attığı tüm iftiralar boşa çıktı. İşten çıkarıldığı için ortaya böyle akıl almaz iftiralar atıyor. Ben saat 17.00'den sonra makam aracını bile kullanmayan bir belediye başkanıyım. Uydurduğu şeyler akıl alır gibi değil. Bu kadar süre sabrettim ama artık bu çirkin iddiaları ve iftiraları atan bu kişiye dava açıyorum. Hukuki yollardan tüm haklarımı kullanacağım. İnönü halkı ve Eskişehirliler beni tanımaktadır, bu ifitiraların tek kelimesinin bile doğru olmayacağını bilirler. Bütün mesele budur" diye konuştu.  

İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, medyamidas.com'a yaptığı açıklama sonrasında bugün de İnönü Belediyesi'nin sosyal medya hesaplarından da aşağıda yer alan açıklamayı yaptı. 


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@