Ümit Sezer'den tepki: Kazım Kurt demek, Odunpazarı'nda "Kentsel dönüşüm yok" demek!

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ümit Sezer'den Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'a tepki: "Kazım Kurt'un projelerinde yine kentsel dönüşüm yok. Şehrin en acil sorunlarından biri olan deprem riskine ve kentsel dönüşüm ihtiyacına önem vermediğini bir kez daha gösterdi"

SİYASET 19.03.2024, 14:48 19.03.2024, 14:55
Ümit Sezer'den tepki: Kazım Kurt demek, Odunpazarı'nda "Kentsel dönüşüm yok" demek!

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ümit Sezer, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un açıkladığı projeleri eleştirirken, kentsel dönüşüm ve depreme hazırlık konusunda yine ilgisiz ve yetersiz kalmasını eleştirdi. 

"Deprem riski taşıyan şehrimizde kentsel dönüşüm projeleri yok, sadece 39 konut için temel atma töreni yapıyor"

Ümit Sezer açıklamasında, "Kazım Kurt, Odunpazarı Belediye Başkan Adayı olarak, 2024-2029 dönemine yönelik vizyon projelerini kamuoyuyla paylaştı. Ancak, fay hattı üzerinde kurulu ve dolayısıyla ciddi bir deprem riski taşıyan şehrimizde, kentsel dönüşüm projelerine yer vermemesi dikkat çekti. Kurt'un daha önce "kentsel dönüşüm belediyelerin işi değil" şeklindeki ifadesinin aksine, sadece 39 konutluk bir kentsel dönüşüm projesi için temel atma töreni gerçekleştirmesi, şehrin gerçek ihtiyaçlarına yönelik somut bir adım olarak görülemiyor" dedi. 

"Odunpazarı'nda kentsel dönüşüm gibi hayati öneme sahip konulara öncelik verilmeli"

Ümit Sezer, "Şehrin en acil sorunlarından biri olan deprem riskine ve kentsel dönüşüm ihtiyacına yeterince önem vermeyen projeler, oldukça cılız kaldı. Bu durum, Kurt'un yönetim anlayışındaki tutarsızlıkların ve geçmişteki 10 yılın, şehrin dönüşümü için etkili kullanılmadığının bir göstergesidir. Odunpazarı'nın gerçek potansiyeline ulaşabilmesi için, kentsel dönüşüm gibi hayati öneme sahip konuların önceliklendirilmesi gerekir. Bu, sadece 39 konutluk bir projenin temel atma töreniyle değil, daha kapsamlı ve şehrin ihtiyaçlarına yanıt verebilecek projelerle mümkün olacaktır. Bu gelişmeler, yerel yönetimin önceliklerinde bir tutarsızlık olduğunu ve şehrin gerçek ihtiyaçlarını karşılayacak somut adımların atılmadığını göstermektedir" diye konuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@