Dünya Şampiyonası’nda mindere çıkacak

Yıldızlar Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecek

SPOR 17.07.2021, 16:29 17.07.2021, 16:42
Dünya Şampiyonası’nda mindere çıkacak

Milli forma ile Avrupa 5'incisi olan Köyceğiz Kadın Güreş Takımı sporcusu Selvi İlyasoğlu, çarşamba günü Dünya Şampiyonası’nda mindere çıkacak.

Köyceğiz Kadın Güreş Takımı ile bu sene yurt içinde aldığı başarılı sonuçlarla dikkatleri üzerine çeken 16 yaşındaki Selvi İlyasoğlu, Milli Takıma seçilmiş ve Avrupa Şampiyonası'nda mücadele etme hakkı kazanmıştı.

Avrupa Şampiyonası'nda başarılı bir mücadele sergiledi

16 yaşında olması nedeniyle kendisinden yaşça büyük rakipleri ile karşılaşmak için doktor raporu ile mindere çıkan İlyasoğlu, 28 Haziran-4 Temmuz tarihleri arasında Almanya'nın Dortmund kentinde yapılan Genç Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda başarılı bir mücadele sergiledi ve Avrupa 5'incisi olmayı başararak Dünya Şampiyonası'nda Milli formayı giymeye hak kazandı.

Pazartesi günü Macaristan'da başlayacak Yıldızlar Dünya Şampiyonası'nda Selvi, Milli forma ile 57 kiloda mücadele edecek.

''Türk Güreşine damga vuracak bir isim olacak”

Köyceğiz Kadın Güreş Takımı Antrenörü Elis Yıldız, Selvi'nin 6 Temmuz tarihinde Edirne Tohm'da yapılan Yıldızlar Dünya Şampiyonası seçmesinde başarılı performansı ile Milli Takıma seçildiğini belirterek, “Köyceğiz Kadın Güreş Takımı sporcumuz Selvi İlyasoğlu Gençler Avrupa Şampiyonası'ndan sonra, 19-25 Temmuz tarihleri arasında Macaristan'ın Budapeşte kentinde gerçekleştirilecek olan Yıldızlar Dünya Şampiyonası'nda da Milli Takıma girerek ülkemizi temsil etmeye hak kazandı. Almanya'nın Dortmunt şehrinde yapılan Genç Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda 59 kilo da 5'inci olan Selvi İlyasoğlu, Yıldız Bayanlar Dünya Şampiyonası'nda ise 57 kilo da ülkemizi temsil edecek. 16 yaşında bu derece büyük organizasyonlara katılma başarısı gösteren ve bu turnuvalarda da başarılı olan Selvi, inşallah ilerleyen yıllarda Türk güreşine damga vuracak bir isim olacak” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@