'Formayı en çok isteyenleri sahaya süreceğiz'

Eskişehirspor Teknik Heyeti, TÜFAD Eskişehir Şubesi'ni ziyaret etti. Teknik Direktör Cem Karaca önemli açıklamalarda bulundu...

SPOR 15.09.2021, 16:03
'Formayı en çok isteyenleri sahaya süreceğiz'

Eskişehirspor teknik heyeti, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFADEskişehir Şubesi'ni ziyaret etti. TÜFAD Şube Başkanı Ahmet Bingöl ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

"Ortaya konan mücadele gelecek adına umut veriyor"

Eskişehirspor Teknik Direktörü Cem Karaca ve ekibi Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği yönetimini dernek binasında ziyaret etti. Ziyarette Cem Karaca'ya zorlu görevinde başarılar dileyerek konuşmasına başlayan TÜFAD Şube Başkanı Ahmet Bingöl, "Bizim için Eskişehirspor'un hangi ligde olduğu önemli değil. Her zaman size ve Eskişehirspor'a destek vermeye devam edeceğiz. Eskişehirspor'un teknik direktörü nereden olursa olsun desteği vermeye hazırız. Siz bizim misafirimizsiniz. Eskişehirspor iki maçta sürpriz sonuçlar aldı. Bu sonuçların devamının gelmesi tek arzumuz. Ortaya konan mücadele gelecek adına umut veriyor" dedi.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Cem Karaca ise şu ifadeleri kullandı: “Camia olarak ‘biz’ mottosu ile yola çıktık. Savaşan ve mücadele eden bir kadro kuracağımızın sözünü vermiştik. Şanlıurfaspor maçından sonra sosyal medyaya düşen fotoğrafları gördünüz. Oyuncularımız yaralanmalar yaşasalar dahi kanlarının son damlasına kadar pes etmiyorlar. Genç oyuncular ile mücadele ediyoruz. Teknik kapasitemiz her hafta daha iyiye gidiyor. Zamanla çok daha iyi seviyelere geleceğiz. 

"Futbolculara vakit geçirin diye asla bir talimat vermedik"

Oyuncularımızın saha içerisinde vakit geçirmek adına yaptıkları hareketler nedeniyle eleştiriler alıyoruz. Futbolcularımızı bu konuda uyarıyoruz. Geçmişten gelen bir sıkıntı var. Geçen sezon önde oldukları maçlarda puanlar kaybetmişler. Bilinçaltından gelen bir durum. Zamanla bu durumu aşıp futbolumuzu oynayacağız. Futbolculara vakit geçirin diye asla bir talimat vermedik. Bir daha böyle bir şey görmek istemiyorum diye son toplantıda kendilerine söyledim. Bize yakışmıyor. 

Oynacağımız maçların analizlerini yapıyoruz. Ekibimde rakipleri analiz eden arkadaşlarım var. Bunun meyvesini Karacabey maçında direkt olarak aldık. Rakibimizi daha önceden izlememiş olsak farkı bir oyun anlayışı ile maça çıkabilirdik. Şanlıurfaspor maçında da rakibimizi tanıyarak sahaya çıktık.

Taraftara teşekkür

Eskişehirspor taraftarının önünde maçlara çıkmak çok kıymetli bir durum. Takıma en az yüzde 30 katkı sağlıyorlar. Takımı gerçek anlamda ateşliyorlar. 9 kişi kalmamıza rağmen muhteşem destek verdiler ve sahadan 1 puan ile ayrıldık. 

Antrenmana doymuyorlar

Antrenmanlarımız çok keyifli geçiyor. Oyuncularımız antrenmana doymuyorlar. Ekstra çalışma için benden izin istiyorlar. Çalışmak ve mücadele etmek istiyorlar. En önemlisi mutlular. Kaptanımız Sezgin adeta 4'üncü baharını yaşıyor. Ondan çok memnunuz, bize katkısı oldukça fazla.

"Forma dağıtımında adaletli davranacağız"

Pazar günü zor bir maç bizi bekliyor. Puan veya puanlar ile dönmek istiyoruz. Kırklarelispor maçında iki oyuncumuz olmayacak. Hasan Ulaş Uygur ve Tolga Yakut kırmızı kart cezalısı olacaklar. Yerlerine oynayacak oyuncular belli değil. Forma ortada. Antrenmanlarda en iyi performansı gösteren, formayı en çok isteyenleri sahaya süreceğiz. Forma dağıtımında adaletli davranacağız. Sistemimize en uygun olan, bize en iyi şekilde katkı verecek isimleri tercih edeceğiz.”

Ziyaret sonrası TÜFAD Şube Başkanı Ahmet Bingöl, Eskişehirspor Teknik Direktörü Cem Karaca'ya Milli Takım forması hediye etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@