Büyükerşen yeniden yargılanacak... O dava tekrar başlıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve 16 belediye bürokratı hakkındaki beraat kararı bozuldu, o dava yeniden açıldı... Büyükerşen yeniden yargılanacak

YARGI 17.11.2021, 10:42 18.11.2021, 12:27
Büyükerşen yeniden yargılanacak... O dava tekrar başlıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve 16 belediye bürokratının daha önce beraat ettiği ‘ihaleye fesat karıştırmadavasında kararı bozan Yargıtay tarafından dosyanın tekrar alt mahkemeye gönderilmesinin ardından ilk duruşma 18 Kasım Perşembe günü (yarın) görülecek.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca 28 Ocak 2013'te Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yapılan bazı ihalelere fesat karıştırıldığı, kamu zararına neden olunduğu iddiaları ile soruşturma başlatılmış, bu kapsamında 23 kişi gözaltına alınmıştı. Konuyla ilgili açılan dava Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmüştü.

Davada Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve 16 belediye bürokratı hakkında "ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, kamu görevlisinin resmi evrakta sahtecilik” suçlarından 2016 yılında beraat kararı verilmişti.

Büyükerşen ve belediye bürokratları yeniden hakim karşısına çıkacak

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, Büyükerşen ve belediye bürokratlarının bu suçlardan beraat kararını yerinde görmeyerek, yargılanmalarına karar verdi. Dava Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tekrar açıldı. İlk duruşma 18 Kasım'da (yarın) görülecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@