Eskişehir'deki özel birim siber suçlulara savaş açtı

Eskişehir’de Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü siber suçlularla sanal alemdeki mücadelesinin yanında, Eskişehir'deki kurum ve kuruluşlarda da siber suçluları tuzaklarına karşı bilinçlendirme seferberliği başlattı.

YARGI 29.04.2022, 11:34 29.04.2022, 11:42
Eskişehir'deki özel birim siber suçlulara savaş açtı

Eskişehir’de Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün siber suçlarla mücadelesi sürüyor. Kurulduğu günden bugüne bu konuda önemli başarılara imza atan Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ayrıca kamu kurum ve kuruluşları vasıtasıyla vatandaşlara yönelik bilgilendirme seminerleri de düzenliyor, siber suçluların tuzaklarına karşı halkın bilinçlenmesini sağlıyor. 

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından SİBERAY faaliyetleri çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlara bilgilendirme seminerleri düzenlendi.

Seminerlerde; siber zorbalık, teknoloji bağımlılığı, bilinçli ve güvenli internet kullanımı, internetin olumlu ve olumsuz yanları, sosyal medya kullanımı konularında bilgi verildi. Ayrıca, siber suç ve siber suçlara maruz kalındığında yapılması gerekenler, phishing (oltalama), link atma yoluyla sosyal medya hesaplarının çalınması, çalınan ya da sahte sosyal medya hesaplarından gelen hediye vaatleri yoluyla dolandırıcılık, kripto yatırım dolandırıcılığı, sahte banka ve e-devlet benzeri siteler aracılığıyla dolandırıcılık gibi en son sanal dolandırıcılık yöntemleri hakkında farkındalık oluşturma amaçlı uyarılarda bulunuldu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@