Eskişehir Emniyeti uzaktan eğitimde de öğrencileri koruyor

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü, SİBERAY programı çerçevesinde Eskişehir'de öğrenci, veli ve öğretmenlere yönelik online seminer düzenlendi.

YARGI 29.04.2021, 12:43
Eskişehir Emniyeti uzaktan eğitimde de öğrencileri koruyor

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, siber suçların  gerçekleşmeden önlenmesi, maddi-manevi zararın en aza indirgenmesi, toplumda bilinçlendirme faaliyetleri düzenleyerek farkındalık sağlama amacıyla oluşturulan SİBERAY programı çerçevesinde İlimizde bulunan 7 eğitim-öğretim kurumunda toplam 1218 öğrenci, veli ve öğretmene yönelik online seminer düzenlendi.

Emniyetten yapılan açıklamada "Pandemi sürecinde artan internet kullanımıyla birlikte dikkat edilmesi gereken, teknoloji bağımlılığı, siber zorbalık, sosyal medya kullanımı, ebeveyn kontrolü gibi konularda bilimsel temellere dayanan çalışmalarla verilen eğitimler vatandaşlarımız tarafından ilgi ve beğeniyle takip edilmiştir. 'Ortam sanal olsa da suç gerçektir' bilinciyle, hayatın her alanında olduğu gibi siber sahada da sürdürülen mücadelemiz, vatandaşlarımızın da desteğiyle azim ve kararlılıkla devam edecektir." ifadelerine yer verildi. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@