Harekat başladı! Türk komandoları Kuzey Irak'ta

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya karşı harekat başlattı...

YARGI 24.04.2021, 15:36 24.04.2021, 20:33

Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kahraman Komandoları, Kuzey Irak’ta" ifadelerine yer verildi. Metina, Zap, Avaşin-Basyan ve Kandil'e  başlatılan hava harekatına, topçu ve komando birlikleri de destek veriyor. Bölgeye en son Şubat ayında "Pençe-Kartal 2 Operasyonu" gerçekleştirilmişti. 

Milli Savunma Bakanlığı operasyonun başladığını yukarıdaki videoyla duyurdu. 

Havadan ve karadan Kuzey Irak'tayız

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya karşı havadan ve karadan yeni bir harekat başlattı. Harekatta ısı güdümlü füzeleri şaşırtmak için chaff fişekleri kullanıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 2.5 ay aradan sonra Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya karşı havadan ve karadan yeni bir harekat başlattı. Kuzey Irak'taki Metina, Zap, Avaşin-Basyan ve Kandil'deki PKK hedeflerinin ateş altına alındığı bildirildi. Harekata F-16'ların yanı sıra sınırdaki topçu birlikleri, ileri üs bölgelerindeki ateş destek unsurları ve taarruz helikopterleri katılıyor.
Metina bölgesine süper kobralar ile özel kuvvetler indirilirken, operasyon sırasında bölgeye personel taşıyan helikopterlere yönelik karşı taraftan atılacak olan ısı güdümlü füzeleri şaşırtmak için chaff fişeklerinin de kullanıldığı belirtildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@