28.09.2023, 16:19

CHP kazandı, partime kazandıran Büyükerşen'di

Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki il kongresi, daha uzun süre konuşulacak sanırım. Sevgili partililerimiz haksız da değil yani. Çok uzun süredir, Cumhuriyet Halk Partisi'nde siyaset yapanları bu kadar heyecanlandıran, bu kadar mutlu ve umutlu kılan bir seçim yaşamadık.

Bakın Akp seçmeni olduğunu hiçbir zaman gizlemeyen, sevgili dostum Hakkı Kutlu bile CHP İl Kongresi'nden sonra şöyle bir paylaşım yaptı: "Kazım Kurt kaybettiyse kesin CHP kazanmıştır... AK Partililer için kötü haber! CHP Eskişehir'de toparlıyor demek ki..."

Ben Hakkı Kutlu'ya bir tek noktada katılmıyorum, Kazım Kurt başkanın kaybettiğini düşünmüyorum, yarış, CHP'nin doğasında var. Bu rekabet bizleri her zaman dinamik kılmıştır.

Beni bu süreçte en çok memnun eden konu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen hocamızın belki de ilk kez Cumhuriyet Halk Partisi'nin iç dengeleri hakkında bu kadar net tavır göstermesi ve ekibiyle birlikte CHP'nin kazanması için elinden geleni yapmasıydı.

Tepebaşı Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Ataç'ın kongre sürecinde gösterdiği üstün çaba eminim önümüzdeki seçimlerde meyvesini verecektir. Yılmaz hocamız ile Ahmet Başkan'ın birlikte hareket etmesi, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Eskişehir'deki oylarını, göreceksiniz, katlayarak artıracaktır.

Bu kongrede Cumhuriyet Halk Partisi, tıpkı 2012 yılında yapılan Kongre'deki ruhu yakaladı diyebilirim. Talat Yalaz gibi çok iyi ve genç (hemşerim) CHP'li bir ismin, il başkanlığına seçilmesinde çok kişinin emeği var şüphesiz.

İsmini yazamayacağım kişiler beni affetsin, ancak ismini yazabileceğim kişiler içinde iki kişiye ayrı bir not düşmeliyim. Sevgili ağbim, yoldaşım Erman Gölet başkanım, Vural Yörük başkanım. Aylardır çalışıyorlar, CHP'nin kazanması için var güçleriyle emek harcıyorlar. Bu iki ismin, bu seçimde yaptıklarını kimse unutmayacaktır...

Küçük bir not da Akın Sallarel için düşmeliyim. Kendisine yapılanları unutmadan yaptıklarını, harcadığı emeği de kimsenin atlamaması gerek diye düşünüyorum.

Ancak şunu kesinlikle belirtmeliyim ki, Yılmaz Büyükerşen hocamızın önderliğinde yaşanan Kongre süreci, Cumhuriyet Halk Partisi'nin yeniden yek vücut olduğunu cümle aleme bir kez daha gösterdi.

Önümüzdeki seçimde son iki seçimde olduğu gibi oylarımızı artırarak Eskişehir'deki 15 belediye başkanlığının tamamını almak için ne kadar hırslı olduğumuzu, nasıl çalışacağımızı göstermiş olduk...

Yılmaz hocamız, sadece CHP'nin değil, Eskişehir'in ağabeyi olduğunu cümle aleme bir kez daha gösterdi. Kendisiyle uğraşanların hali nicedir ortada. Bundan sonra da görmeye devam edeceğiz.

Yorumlar (3)
Ali Alıcı 3 ay önce
Yav Sayın Yücel gerçekten sizi anlamak mümkün değil.yerel seçimlerde particilik yapmayın görmüyormusunuz şehrin bitmeyen sorunları var ve 10 yıldır bir gram hizmet yok.nasıl hâlâ particilik yapıyorsunuz .ben verdiğim vergilerle hizmet görmek istiyorum ama siz buna izin vermiyorsunuz.
eczacı 4 hafta önce
sayın eczacı abilerinizin arkasında suya sabuna dokunmadan siyaset yapıyordunuz genel başkan seçimlerinden sonra oda bitti yeni abiler bulmalısınız
eczacı 4 hafta önce
yazdık sayın editör yayınladınız yanlı davranıyosunuz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@