Eskişehir ve Bilecik arasında önemli adım

Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürü Serkan Bircan, Eskişehir ziyaretinde turizmde işbirliği adına önemli görüşmelerde bulundu...

EKONOMİ 23.01.2021, 18:35 24.01.2021, 00:02
Eskişehir ve Bilecik arasında önemli adım

Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürü Serkan BircanEskişehir ile kültürel, turistik ve sosyal işbirlikleri adına bir takım temaslarda bulundu.

"Bağlarımızın güçlendirilmesi önemli"

İlk olarak Eskişehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Şennur Azade’yi makamında ziyaret eden Bircan, TR41 Bölgesi içerisinde yer alan iki şehrin ortak kültürel miraslarını sahiplenmek ve turizm destinasyonları açısından bağlarının güçlendirilmesinin önemli olduğunu belirtti.  Ardından İl Müdürü Bircan Eti Arkeoloji Müzesini ve Bilecik Müze Müdürlüğünde yıllarca çalışmalara imza atan ve şu an Eskişehir’de çalışmalarına devam eden Erdal Mean'i ziyaret ederek, müzecilik anlamında Bilecik’in düşündüğü stratejilere örnek teşkil edecek örneklemeler konusunda kendisinden bilgi aldı.Türk Dünyası Vakfı'nı da ziyaret etti, bilgi aldı
Mütevelli Heyet Başkanlığını AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı’nın yürüttüğü ve Eskişehir'de Millet Bahçesi, Dede Korkut Parkı, Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi gibi önemli projelere imza atan Türk Dünyası Vakfı'na da ziyaret eden İl Müdürü Bircan, Türk Dünyası Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Fıratlı ve Geleneksel Türk Okçuluğu konusunda projelere imza atan Eskişehir Ertuğrulgazi Atlı Spor Kulübü ve vakıf yöneticisi Mustafa Çelik'ten ortak kültürel mirasların güçlendirecek çalışmaları değerlendirerek, istişarelerde bulundu.

Mustafa Fıratlı ve Mustafa Çelik misafirperverliğinden ve desteklerinden dolayı teşekkür eden İl Müdürü Bircan, “Eskişehir ziyaretlerimizde Bilecik’in de bağlı olduğu Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Eskişehir Bölge BTK Başkanı Özgür Ersoy, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Karaçalı'yı birlikte makamında ziyaret ettik. Şehrimizin turizm potansiyelini güçlendirmek ve değerlendirmek adına yaptığımız istişareler ve misafirperverliği için kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@