OEDAŞ’ın çevreci projeleri vatandaşların ilgi odağında!

OEDAŞ; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yürütücülüğünde 81 ilde düzenlenen 1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası kapsamında Eskişehir’de gerçekleşen etkinliklere katıldı...

HAYAT 07.06.2022, 14:41 07.06.2022, 14:50
OEDAŞ’ın çevreci projeleri vatandaşların ilgi odağında!

OEDAŞ; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yürütücülüğünde 81 ilde düzenlenen 1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası kapsamında Eskişehir’de gerçekleşen etkinliklere katıldı. Sıfır atık temasının ele alındığı etkinlikte yer alan OEDAŞ, sürdürülebilirlik projeleri ve atık ağaç direklerini sokak hayvanları için yuvaya dönüştürdüğü Can Dostlar projesi hakkında bilgi verirken, çocuklara da kırtasiye seti hediye etti. 

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), 1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası kapsamında Eskişehir’de gerçekleşen etkinliklere katıldı. Aynı zamanda Dünya Çevre Günü olarak kutlanan 5 Haziran’da düzenlenen etkinlikte vatandaşlarla bir araya gelen OEDAŞ çalışanları, sürdürülebilir katma değer yaratma amacıyla hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgi verdi.

Can Dostlar projesine büyük ilgi

Geçtiğimiz hafta elektrik dağıtım sektöründe bir ilke imza atarak, Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımlayan OEDAŞ, hayata geçirdiği ve hedeflediği projeler hakkında bilgi verdi. Teması sıfır atık olarak belirlenen Türkiye Çevre Haftası etkinliğinde OEDAŞ’ın en büyük ilgi ve beğeni toplayan projelerinden biri de atık ağaç direklerinin sokak hayvanları için yuvaya dönüştürüldüğü ‘Can Dostlar’ projesi oldu. OEDAŞ yetkilileri ayrıca etkinlikte görev alan ve etkinlikleri takip eden çocukları çevreye duyarlılıklarından dolayı kutlayarak, kırtasiye seti hediye etti. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yürütücülüğünde kutlanan Türkiye Çevre Haftası ile doğal çevrenin korunması, sürdürülebilir yaşam çevrelerinin oluşturulması, iklim değişikliği ile mücadele gibi konularda farkındalık oluşturulması ve bu konulardaki gelişmelerin çok paydaşlı bir şekilde değerlendirilmesi amaçlanıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile Eskişehir Valiliği tarafından düzenlenen program kapsamında seminerler, spor turnuvaları, fidan dikimi ve çevre temizliği etkinlikleri yapıldı. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@