Eskişehir'de 6'lı masa toplantısı... 6 il başkanı neler konuştu?

Eskişehir'de "Altılı masa"da yer alan 6 siyasi partinin il başkanları DEVA Partisi'nin ev sahipliğinde bir araya geldi.

SİYASET 18.01.2023, 13:52 18.01.2023, 14:00
Eskişehir'de 6'lı masa toplantısı... 6 il başkanı neler konuştu?

Eskişehir'de "altılı masa"da yer alan 6 siyasi partinin il başkanları DEVA Partisi'nin ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonda bir restoranda bir araya geldi. 

Buluşmaya CHP İl Başkanı Recep Taşel, İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil, Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl, Gelecek Partisi İl Başkanı Mahir Sayın, Demokrat Parti İl Başkanı Hüseyin Özcan ve DEVA Partisi İl Başkanı İsmail Haşim Ateş katıldı. 

Toplantıya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, 6 il başkanının toplantıda yerel ve ulusal olarak gündemdeki sosyal, siyasal ve ekonomik gelişmeleri değerlendirdikleri belirtildi. 

Açıklamada, Genel Başkanların 30 Ocak 2023 tarihinde açıklayacağı "Cumhurbaşkanı Adayının Seçim Beyannamesi ve Hükümet Programı’’nın, 9 ana başlık ve 73 alt başlıktan oluşan hedef ve projelerin seçim sürecindeki öneminin altının çizildiği, sandık güvenliği konusunda işbirliği yapılması konusunda da istişarelerde bulunulduğu ifade edildi. 

Toplantı ile ilgili açıklamada ayrıca, Kanal 26 kurucularından İlhan Yalçın’nın vefat haberinin üzüntüyle alındığı, il başkanlarının İlhan Yalçın'ın ailesi ve sevenlerine baş sağlığı, merhuma Allah’tan rahmet diledikleri belirtildi. 

Yorumlar (0)
banner37
banner28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@