Gücüyener: Meclis üyelerimiz katlanmak zorunda değil!

AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Pınar Turhanoğlu Gücüyener paylaştı: Meclis üyelerimiz katlanmak zorunda değil!

SİYASET 16.06.2022, 23:10 17.06.2022, 01:24
Gücüyener: Meclis üyelerimiz katlanmak zorunda değil!

AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Pınar Turhanoğlu Gücüyener, en son Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında başkanlığa bankalardan 130 milyon liralık kredi alıp borçlanması için yetki verilmesiyle ilgili maddede Büyükerşen ve CHP'liler ile AK Parti grubu arasında yaşanan tartışmalarla ilgili dikkat çekici bir paylaşım geldi. 

Gücüyener twitter'daki paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi: 

"1-Kamu kaynakları emanettir. Bu emanetin nasıl kullanılacağının sınırları da yasalarla çizilmiştir.

2- AK Parti grubu borçlanma yetkisine bu sınırlara uyulmadığını düşündüğü için red vermiştir.

3-Çoğunluk Büyükşehir Belediye Başkanının mensubu olduğu siyasi parti grubundadır Belediye meclis üyelerimiz hukuka ve kamu yararına uygun olduğunu düşünmedikleri hiç bir gündeme olumlu oy vermek zorunda olmadıkları gibi manipüle edici söylemlere katlanmak zorunda da değillerdir.

4-Hizmeti engelliyorsunuz demek, madde zaten çoğunluk grubunun oyu ile geçtiği için anlamsızdır.

5- AK Parti’li meclis üyeleri hür iradeleri ile grup kararı alır ve uygularlar. Kimse vebaline ortak aramasın."

Ne olmuştu?

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında Büyükşehir Belediyesi'nin bankalardan toplam 130 milyon lira kredi çekip borçlanmasına ilişkin başkanlığa yetki verilmesiyle ilgili maddede, AK Parti grubu söz konusu kredinin alınmasına karşı olmadıklarını, ancak söz konusu kredinin nerelerde harcanacağına ilişkin bilgi verilmediği için red oyu vereceklerini belirtmişti. Yılmaz Büyükerşen ise CHP'lilerin oyçokluğu ile söz konusu maddenin kabul edileceği belli olmasına rağmen AK Partililerin ret oyu vermesinin "hizmetleri engellemek anlamına geleceğini" ileri sürmüştü. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@