Zihni Çalışkan'dan Büyükşehir'in o billboardlarına tepki

Eskişehir bu olayı konuşuyor... AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan da Büyükşehir Belediyesi'nin billboardlarında o ilanlara yer verilmesine tepki gösterdi.

SİYASET 20.07.2022, 12:54 20.07.2022, 16:28

Eskişehir'de Büyükşehir Belediyesi'nin billboardlarında Sivrihisar'da Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali düzenlenirken, Konya'da Akşehir'de düzenlenen Nasreddin Hoca Şenliği'nin ilanlarına yer verilmesi tepki toplamıştı. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü de, Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında "Bu yaptığınız Eskişehir'e ihanet değil midir" diyerek Yılmaz Büyükerşen'e tepki göstermişti. 

Eskişehir'de ve Sivrihisar'da çok konuşulan bu olayla ilgili AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan'dan da bir açıklama geldi. 

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, Sivrihisar ilçesinde Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali düzenlendiği sırada Akşehir'de gerçekleştirilecek Nasreddin Hoca Şenliği ilanlarını billboardlara asan Büyükşehir Belediyesini eleştirdi.

Çalışkan, yaptığı açıklamada, AK Parti'den gelen billboard taleplerinin reddedildiğini ve Büyükşehir Belediyesinin billboardlara ilişkin tutumunu daha önce de eleştirdiklerini hatırlatarak şunları söyledi:
 

“Sivrihisar ilçemizde geleneksel olarak yapılan Nasreddin Hoca Festivali’ni etkisizleştirecek tutum yanlış”

"Şehrimizde Sivrihisar Belediyemizin yıllardır uluslararası düzeyde marka haline gelen Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali'ni düzenliyor. Sivrihisar Belediyesinin bu etkinliği duyurduğu bir yerde Büyükşehir Belediyesinin billboardlarında ve reklam alanlarında Akşehir Belediyesinin düzenleyeceği Nasreddin Hoca etkinliğinin yer alması şehrimizi, Sivrihisarlılarımızı ve Nasreddin Hoca'yı sevenleri ziyadesiyle üzmüştür. Burada yapılması gereken, velev ki müracaat etseler bile, öncelikle Sivrihisar Belediyesinin etkinliğinin şehirdeki tüm billboardlarda duyurulması Nasreddin Hoca'ya ilişkin ilginin Sivrihisar Belediyesine ve Sivrihisar ilçesine ilişkin katkının öncelikle sağlanmasıdır. Buna rağmen hala ısrarla Konya'dan, Akşehir'den bir talep geliyorsa onun olduğu döneme ilişkin farklı alanlarda billboardların girilmesi belki mümkünken doğrudan algı oluşturacak ve Sivrihisar Belediyesinin yapmış olduğu Nasreddin Hoca etkinliğini etkisizleştirecek bir şekilde billboard kullanımını doğru bulmuyoruz."

Çalışkan, billboardları kullanmak için Büyükşehir Belediyesine dilekçeyle müracaat ettiklerine değinerek,
 

“Bize vermedikleri billboardları HDP'ye kullandırmalarını manalı buluyoruz”  

"Dilekçelerimizle müracaat ettiğimizde AK Parti olarak şehirdeki yapılan yanlışları, eksikleri ve Büyükşehir Belediyesinin özellikle belediye başkanının yapmış olduğu hatalı işlemlere ilişkin talep ettiğimiz billboardları bize vermemesini de manalı buluyoruz. Bize vermedikleri billboardları HDP'ye kullandırıyor olmuş olmalarını da yine manalı buluruz. Kasti bir davranış olarak değerlendiriyoruz. Büyükşehir Belediyesini almış olduğu kararları gözden geçirmeye davet ediyorum. Tüm hemşerilerimiz adına bunu yapıyoruz. Çünkü AK Parti sorunlu bir şekilde davranmak suretiyle kamuoyunu aydınlatmaya billboardları verseler de vermeseler de devam edecek” dedi. 

Yüzügüllü'den Büyükerşen: Bu yaptığınız Eskişehir'e ihanet değil mi? - (Detaylar için tıklayın)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@