Ataçağ Koleji öğrencisi Ali Akkoca'dan bölge birinciliği

Ataçağ Koleji öğrencisi Ali Akkoca, Türkiye Judo Federasyonu tarafından Kütahya'da düzenlenen Judo Zafer Kupası'nda 60 kiloda İller Arası Bölge birincisi oldu ve kupayı Eskişehir'e kazandırdı.  

SPOR 15.09.2021, 16:02 15.09.2021, 16:10
Ataçağ Koleji öğrencisi Ali Akkoca'dan bölge birinciliği

Ataçağ Koleji öğrencileri spor dallarında da büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Kütahya'da Türkiye Juda Federasyonu tarafından düzenlenen Judo Zafer Kupası'nda Ataçağ Koleji öğrencisi Ali Akkoca, kendi branşında birincilik kazanarak büyük bir başarıya imza attı. 

Ataçağ Koleji’nden İller Arası Bölge Birincisi

Judo Zafer Kupası'ndaki müsabakalara Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Manisa, Denizli ve Sakarya'dan çok sayıda sporcu katıldı. Yapılan müsabakalarda birinciliği kazanan Ali Akkoca, müsabakalara çok sıkı bir şekilde hazırlandığını, okulundan, öğretmenlerinden ve antrenörlerinden büyük destek gördüğünü ifade ederek, "Bu başarımı devam ettirmek istiyorum. Daha çok çalışacağım. Başka kupa ve madalyaları da Eskişehir'e kazandıracağım" diye konuştu. 

Sporun öğrencilerin eğitimi üzerindeki etkisi büyük

Ali Akkoca'nın antrenörleri Ahmet Kambur, Kürşat Kambur ve İsmail Serhat Kambur da Akkoca'nın bu başarısından büyük mutluluk ve gurur duyduklarını ifade etti. Ataçağ Koleji öğretmenleri de, öğrencileri her zaman sağlıklı yaşam için spora teşvik ettiklerini, "sağlam kafa sağlam vücutta bulunur" anlayışı ile öğrencilerin eğitiminde spora büyük önem verdiklerini belirterek, Ali Akkoca'nın bu başarısından da büyük gurur duyduklarını belirtti.   

Serkan Can Zengin: Eskişehir'e kazandırılan bir başarı, gurur duyduk 

Çağfen Eğitim Kurumları ve Ataçağ Koleji kurucu temsilcisi Serkan Can Zengin de, “Bu başarı Eskişehir’e getirilen ve kazandırılan bir başarıdır. Kentimizin gururu oldu” dedi. "Eskişehir’de bireysel sporlarla uğraşan çok çocuğumuz var ve bu çocuklarımızın aldığı her ulusal başarı kentimize gurur kaynağı olmaktadır" diyen Serkan Can Zengin, öğrencileri her zaman bir spor dalına yönelmeye davet etti.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@