Whatsapp, Facebook ve Instagram neden çöktü?

Facebook, whatsapp, instagram bir anda neden çöktü? Dünya bunu konuşuyor...

HAYAT 04.10.2021, 19:22 05.10.2021, 01:44
Whatsapp, Facebook ve Instagram neden çöktü?

Facebook, whatsapp, instagram bir anda neden çöktü? Dünya bunu konuşuyor... 

Akşam saatlerinde Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Whatsapp, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşandığını bildirdi.

Bakan Yardımcısı Sayan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, “Whatsapp,, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşanmakta olup, global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir” ifadelerini kullandı.

Dünyanın her yerinde erişim sorunu var
Dünyanın her yerinden sosyal medya kullanıcıları, WhatsApp, Facebook ve Instagram’a erişim sağlama konusunda sorun yaşadıklarını bildirdi. TSİ 19.00 sıralarında meydana gelen kesinti dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıları olumsuz etkilerken, sosyal medya kullanıcıları farklı ağları kullanarak şikayetlerini dile getirdi. Tamamı Facebook şirketine ait olan ve ortak altyapıyı kullanan uygulamalar olan WhatsApp, Facebook ve Instagram’ın yanı sıra yine şirkete ait Messenger ve Facebook Workplace gibi uygulamalar da kesintiye uğradı. Kesinti sırasında Facebook sayfasına girmeye çalışan kullanıcılar tarayıcının bağlantı hatasıyla karşılaşırken, WhatsApp ve Instagram uygulamalarında yeni mesaj ve içerikler görüntülenemiyor. Kesintinin nedeni henüz bilinmiyor.

Facebook'tan ilk açıklama

Facebook'un İletişim Direktörü Andy Stone ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Uygulamalarımız ve ürünlerimize erişimde sorun yaşandığının farkındayız. Mümkün olan en kısa sürede her şeyin normale dönmesi için çalışıyoruz” dedi. Sorun nedeniyle özür dileyen Stone, söz konusu uygulamalara erişimde sorun yaşanan ülkelerle ilgili detay vermedi.

Facebook hisselerinde büyük düşüş

Facebook, eski Ürün Yöneticisi Frances Haugen'ın iddia ve sçlamaları ile facebook, whatsapp ve instagram uygulamalarına dünya genelinde yaşanan erişim sıkıntısı nedeniyle borsada yüzde 5'in üzerinde değer kaybetti.

Sosyal medya platformu Facebook'un, sahibi olduğu Instagram ve WhatsApp'la birlikte TSİ 18.44'te çökmesi sonrasına eski çalışanlarından Frances Haugen'ın gündeme getirdiği iddialar da Facebook'a borsada büyük bir darbe vurdu... Facebook hisseleri yüzde 5'in üzerinde kayıpla günü sürdürüyor. 

Borsada değer kaybeden Facebook hisseleri, küresel erişim sıkıntısının ardından kayıplarını artırdı.

Nasdaq'da işlem gören hisse senedi, yüzde 5,75'lik değer kaybıyla 323,28 dolardan işlem görüyor.

ABD karıştı! Beyaz Saray'dan açıklama... İşte son durum... Okumak için tıklayın

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@