AK Parti yeniden talep etti... Eskişehir Büyükşehir ne yapacak?

AK Parti Eskişehir Tanıtım ve Medya Başkanlığı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden yeni ilanlar için billboard kiralama talebinde bulundu... İşte detaylar...

SİYASET 23.07.2022, 12:00 23.07.2022, 12:09
AK Parti yeniden talep etti... Eskişehir Büyükşehir ne yapacak?

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü'nün Eskişehir'deki billboardlara Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği'nin reklamlarının konulması nedeniyle Yılmaz Büyükerşen'e tepki göstermesi sonrasında Eskişehir'de billboard tartışması yeniden gündeme gelmişti. AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan da konuyla ilgili bir açıklama yaparak yaşanan duruma tepki göstermiş, daha önce de HDP'ye verilen billboardların AK Parti'nin ilanları için verilmediğini söylemişti. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada yasalara göre tüm siyasi partilerin ilanlarına billboardlarda yer verildiği savunulsa da, AK Parti Eskişehir Tanıtım ve Medya Başkanı Hasan Burgaz, daha önce yaptıkları başvurunun ve verilen resmi ret cevabının görüntülerini sosyal medyada bir kez daha yayınlayarak  "Samimi iseniz talebimiz aynen geçerlidir" paylaşımında bulunmuştu. 

AK Parti Eskişehir İl Başkanlığının şimdi de, daha önce bazı billboard ilanı taleplerini geri çeviren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne, ESKİ su zammının reddedilmesine teşekkür etme ve revize planda kaldırılan yeşil alan ve sosyal tesisleri konusunu kamuoyuna aktarmak amacıyla kiralık billboard talebinde bulunduğu öğrenildi. 

Geçtiğimiz şubat ayında Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) iktidarı hedef alan görseller için billboard reklamlarına izin veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, AK Parti Eskişehir Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından yapılan billboard kiralama dilekçesini reddetmişti. AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı’nın ‘Belediye Başkanının villası’, ‘Belediye araçlarının egzoz muayenesi sırasında yapılan usulsüzlükler’ ve ‘Hurda araçların envanterden düşürülmemesi’ konularındaki billboard ilanı dilekçesi, ‘Genel ahlak ve adaba aykırı olmak’ ve ‘Kişi, kurum veya kuruluşları hedef gösteren içerik’ gerekçeleriyle kabul edilmemişti.

Sadece özel günlerde kutlama mesajı yayınlamak için billboard kiralayabildiklerini belirten AK Parti Eskişehir Tanıtım Medya Başkanlığı, dün Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını bir kez daha çaldı.

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan meclis toplantısında, ESKİ’nin şebeke suyuna yüzde 40 zam talebini reddeden belediye başkanları ve meclis üyelerine teşekkür etmek, ayrıca 1/5000 revize planda kaldırılan yeşil alan ve sosyal tesisleri kamuoyuna aktarmak amaçlı kiralık billboard talep edildi.

Şimdi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden bu talep için ne cevap verileceği merak ediliyor... 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@