Büyükerşen ve bürokratları yeniden yargılanacak

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve 16 bürokratının beraat ettiği davada yeni gelişme... Yargıtay kararı bozdu, yeniden yargılanacaklar!

SİYASET 22.05.2021, 13:36 22.05.2021, 17:14
Büyükerşen ve bürokratları yeniden yargılanacak

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve 16 belediye bürokratının beraat ettiği ‘İhaleye fesat karıştırma’ dosyasındaki kararı uygun bulmayan Yargıtay, davanın yeniden görülmesi için dosyayı geri gönderdi.

İhaleye fesat ve kamu zararı gibi iddialarla daa açılmıştı

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca 28 Ocak 2013'te Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yapılan bazı ihalelere fesat karıştırıldığı, kamu zararına neden olunduğu şikayeti üzerine soruşturma başlatılmış, bu kapsamında 23 kişi gözaltına alınmıştı. Konuyla ilgili açılan dava Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Davada Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve bürokratları hakkında "ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, kamu görevlisinin resmi evrakta sahtecilik” suçlarından 2016 yılında beraat kararı verilmişti.

Yargıtay kararı bozdu, yeniden yargılanacaklar

Yargıtay 5. Ceza Dairesi Büyükerşen ve belediye bürokratlarının bu suçlardan beraat kararını yerinde görmedi tekrar yargılanmalarına karar verdi. Dava Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tekrar açıldı

"Büyük" davada neler oldu? 11 yıldır sürüyordu... İşte detaylar... 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@